Kultur

Single60+ kultur
Inge Lise Johansen, mail: single60kultur@gmail.com
(forskellige mødeaftener)

Aarhus Toastmasters (Uddanne og træne i at holde taler)
Carsten Jensen, , tlf.: 24 76 68 49, mail: carsten1mail@gmail.com
facebook.com/ Aarhus Toastmasters
(tirsdag aften)

Single Rock Café
Ellenmarie Lauridsen, mail: ellenmarie57@hotmail.com
(tirsdag aften)

Friendzone (Forening for singler)
Lene Hansen, mail: leneh6@gmail.com
(tirsdage aften)

Indvandrerrådgivningen (Stormøder og debatarrangementer)
Leif Randeris, tlf.: 26 22 36 11/ 88 70 98 98
www.indvandrerraadgivningen.dk
(onsdag aften)

Åben Konflikthåndtering Aarhus
Dorrit Bjerregaard, tlf.: 52 81 50 50, mail: dbjerregaard@hotmail.com
(onsdag eftermiddag og aften)

Besættelsesmuseets Venner
Kim Ole Larsen, mail: venner@besmus.dk
www.besmus.dk
(udvalgte onsdage – aften)

Seniorholdet (Oplevelser og samvær for seniorer)
Kathrine Eland, mail: info@seniorholdet.dk
www.seniorholdet.dk
(udvalgte onsdage)

Ingeniører uden Grænser,
Christina Berg Olesen, tlf.: 27 61 85 74, mail: cbo@iug.dk
www.iug.dk
(onsdag aften – i lige uger)

Seniorer uden Grænser (Udviklingsprojekter i fattige dele af verden)
Keld Skaaning, mail: keld.skaaning@gmail.com
www.seniorerudengraenser.dk
(udvalgte onsdage og torsdage – aften)

HK – Seniorklubben Aarhus
Aase klitte Holmgren, mail: 25holmgren@gmail.com
(udvalgte tirsdage eftermiddage og torsdage formiddage)

Natteravnene (Sørger for et trygt miljø for unge i nattelivet)
Anne Lund, mail: anne@lundcommonication.dk

Danske Seniorer
Annette Schiøler, mail: ans@danske-seniorer.dk

Aarhus Seniorforening
Eva Madsen, mail: evamadsen@mail.dk
(forskellige ugedageaftener)

Fri Fredag
Birgit Mikkelsen, mail: birgit.mikkelsen59@gmail.com
(fredag formiddag)

Aarhus Portvinsklub
Thomas Vogel, mail: aarhusportvinsklub@gmail.com
(udvalgte fredage – aften)

Kulturforeningen Danmark – Bulgarien
Simon Leunbach, mail: leunbach55@gmail.com
(udvalgte lørdage – eftermiddag)

Den Eritrianske – danske forening i Aarhus
Woldeselassie Kefela, mail: woldeke@hotmail.com
(1. lørdag eftermiddag i måneden)

Eritriansk Ungdomsforening
Aster Demoze, mail: semastgd@100.gmail.com